ODBORNÉ ČLÁNKY

<< zpět

Zánět očních spojivek

Rady z lékárny K.E.I. pharma

S přibývajícím jarním sluníčkem stoupá riziko vzniku zánětu očních spojivek. Ke vzniku zánětu přispívá kromě intenzivního slunečního záření také prach, kouř, chemikálie a bakteriální infekce. Zánět může vzniknout i jako následek alergického onemocnění.
Zánět očních spojivek se projevuje jejich zčervenáním a zduřením očních víček. Oko je potom citlivé na světlo a více slzí. Je také zvýšena hlenová nebo hnisavá sekrece. Subjektivně vnímáme zánět jako nepříjemný pocit cizího tělíska v oku.
Při léčbě musíme rozlišit, zda se jedná o zánět infekční či nikoliv. Při infekčním zánětu je sekret více hnisavý. Na léčbu se v takovém případě použije oční borová voda nebo dezinfekční oční kapky.
Pokud je zánět neinfekční, požijeme některé z očních kapek, které zklidňují a odstraňují překrvení očních spojivek. S výběrem vhodného přípravku Vám v lékárně rádi poradíme. Pokud by příznaky onemocnění do několika dní nezmizely nebo by se do konce zhoršily, doporučujeme Vám raději návštěvu lékaře.
Také bychom neměli zapomínat na používání slunečních brýlí s UV filtrem při dlouhodobém pobytu na sluníčku. Jejich používání může tomuto nepříjemnému onemocnění předejít.
Copyright © 2009 K.E.I. group | All rights reserved
#